Hra Rozhodnutie ÁNO/NIE - Výklad

V predchádzajúcom príspevku som predstavila hru, ktorá môže pomôcť pri rozhodovaní sa ÁNO alebo NIE. Postup pri výklade som prevzala z blogu americkej kartárky Mary K. Greer, ktorá pôvodnú hru obohatila o niekoľko vlastných interpretačných možností. Podľa tohto postupu som položila otázku: „Mám zverejniť popis výkladovej hry ÁNO/NIE na svojom blogu?“ a vytiahla som nasledujúce karty (použitá sada Tarot Moudrost východu):

Na prvý pohľad karty dávajú jasnú odpoveď: ÁNO, choď do toho, zverejni tento popis. Tu by som mohla s výkladom skončiť, vyvesiť výkladovú hru na blog a ísť spať (zvyšok rodiny sa už pokojne mrví v perinkách a ja sedím pri počítači). No nedá mi nechať sedem kariet z výkladu iba tak nepovšimnutých. Veď nie je náhoda, že som vytiahla práve tieto karty a taktiež nie je náhodné ich umiestnenie v hre. Láka ma pohľad za oponu a vnímam, že je aj tu možný.
Keď vychádzam z premisy, že konečné rozhodnutie je vždy v našich rukách a karty nám pri výbere jednej z možností pomáhajú rozšírením nášho vnímania a chápania situácie, potom sa núka variant interpretovať jednotlivé karty na konkrétnych miestach. Poďme do toho:
Pozícia ÁNO – Koleso Šťastia a 3 Palice
Vyvesiť popis výkladovej hry na blog som bola rozhodnutá už pred položením otázky. Karty moje rozhodnutie potvrdzujú. Možno tušia, že by jasným NIE u mňa nepochodili, a tak radšej nekladú odpor. ;-)

Pozícia ZAKRÁTKO – 7 Mincí a Rytier Mincí
Keď sa do zverejnenia nehrniem ako rýchlik a dám si priestor na rozmyslenie a zváženie, objavujem ďalšie možnosti, ktoré táto hra ponúka. V diskusii k príspevku na blogu Mary K. Greer nachádzam niekoľko zaujímavých postrehov. Vnímam, že hra môže byť aj o niečom viac než len jasné ÁNO/NIE. Chápem sa práce a postupne a s rozvahou sa vydávam na objavnú cestu.

Pozícia ZDRŽANIE – Mesiac a Voz
Zdržanie ma privádza k poznaniu vlastných stránok, ktoré by som možno najradšej ani nevidela. Prečo chcem ten popis hry zverejniť? Ktoré podvedomé aspekty môjho Ja ma „tlačia“ k tomuto kroku? Niečo ma napadá, no nechám si to pre seba. J Prípadne by sa na tejto pozícii dalo zamyslieť aj nad tým, čo vo mne mi naopak môže brániť, aby som príspevok zverejnila? Aké obavy? Skrz osvetlenie týchto tienistých stránok sa odkrýva závoj pred mojim hnacím motorom, pred vlastnou vnútornou silou, ktorá ma na objaviteľskej ceste ženie ďalej.

Pozícia NIE – 6 Palíc a Slnko
Keby som popis nezverejnila, mohla by som skrz pochopenie a uvedomenie si obrazne povedané vystúpiť z tieňa na slnko a v jasnom svetle uvidieť pravdu. Pociťovala by som veľkú radosť zo svojho rozhodnutia a víťazstvo.

Keď takto prejdeme jednu pozíciu za druhou, dokážeme lepšie pochopiť, o čo vlastne pri rozhodovaní ide a čo nám to či ono rozhodnutie prinesie. Ako celok vytvárajú všetky pozície ucelený príbeh nášho rozhodovacieho procesu. Prechádzame jednotlivými stupňami od ÁNO cez Zdržanie až po NIE a po ukončení cyklu sa opäť vraciame na východziu pozíciu, aby sme prijali naše vlastné rozhodnutie.

Po zvážení všetkých ciest som sa rozhodla príspevok zverejniť, avšak nie iba v jeho pôvodnej podobe. Pridávam k dobru aj svoje vlastné chápanie hry a ponúkam ho ako ďalší variant. Možno poznáte alebo Vás napadnú aj iné možnosti...

A na záver posledná myšlienka: Mary K. Greer vo svojich inštrukciách uvádza, že početný výskyt kariet z Veľkej Arkány naznačuje, že výsledok nie je v našich rukách, ale je riadený osudom. Odpoveď na otázku, či mám zverejniť popis výkladovej hry ÁNO/NIE na svojom blogu, obsahuje 4 karty z Veľkej Arkány. Čo zverejnenie prinesie, nie je teda v našich rukách, ale v rukách osudu. Tak ako „všetky cesty vedú do Ríma“, aj osud nás vedie všemožnými cestičkami Domov k nám samotným. Aj táto hra sa môže stať súčasťou našej cesty. Teším sa na Vaše názory, postrehy či skúsenosti.  

Žádné komentáře:

Okomentovat